Konkurs ,,Zdjęcie z literaturą w tle”

Przed wakacjami biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny ,,Z literaturą w tle”.

Nasi czytelnicy, jak zwykle nie zawiedli. Podczas wakacyjnych podróży nie tylko odpoczywali, ale też  interesowali się szczególnymi miejscami (pomniki pisarzy, ławeczki z pisarzami, pomniki bohaterów lektur) związanymi z książkami. Przysłali nam zdjęcia z psem Lampo z lektury ,,O psie, który jeździł koleją”, przed pomnikiem Adam Mickiewicza w Krakowie, z Małym Księciem w Rewalu czy przed katedrą Notre Dame (nawiązujące do utworu Viktora Hugo ,,Dzwonnik z Notr Dame”).

2 października 2025 r. (w czwartek) pani dyrektor szkoły – Iwona Miszczak uroczyście wręczyła nagrody książkowe laureatom konkursu.

Oto oni:

Klasa I-III

– Paczuski Aleksander – kl. I a (nagroda specjalna za zdjęcie z patronem literackim 2025r. – Stefanem Żeromskim)

– Kwiatek Jolanta –  kl. I a

– Goławski Adam –kl. II a – (nagroda specjalna za zdjęcie z patronem literackim – Władysławem Reymontem)

– Pachnik Amelia – kl. II b

– Radzikowski Miłosz – kl. III b

– Czarkowska Nikola – kl. III c

Kl.IV-VIII

– Kwiatek Edyta – kl. Va

– Izdebska Amelia – kl. VI a

– Radzikowski Filip – kl. VIIb – (nagroda specjalna za zdjęcie z patronem literackim 2025 r. – Władysławem Reymontem)

– Kwiatek Patrycja – kl.VII c

– Miszczak Mateusz – kl. VII c – (nagroda specjalna za zdjęcie nawiązujące do Narodowego Czytania utworów Jana Kochanowskiego w 2025r.)

– Pachnik Weronika – kl.VIII b- (nagroda specjalna za zdjęcie z patronem literackim 2025 r. – Stefanem Żeromskim)

Bibliotekarze mają nadzieję, że łatwiej będzie naszym laureatom czytać książki pisarzy , których spotkali w czasie wakacji, chociażby przytulając się do Lampo, czy obejmując rękę Żeromskiego, Sienkiewicza itp.

Bibliotekarze szkolni