Szkolna Pielgrzymka na Jasną Górę.

W dniu 10 maja 2024 roku po raz kolejny młodzież ze Szkoły Podstawowej  wraz z księdzem Marcinem Sulejem i opiekunkami panią Anetą Szlendak i panią Małgorzatą Urban udała się na pielgrzymkę na Jasną Górę, aby u Tronu Maryi podczas Mszy Świętej zawierzyć siebie i swoje rodziny Bożej opiece. Mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem m.in Sali Rycerskiej, Bastionu Świętego Rocha, Skarbca oraz klasztoru Najświętszej Maryi Panny. Tutaj dowiedzieli się, że Jasna Góra to kolebka nie tylko tego, co święte, ale też tego co dla każdego Polaka jest bardzo ważne, czyli historii i kultury jego kraju .To tutaj Jan Paweł II mówił: “Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszkała Królowa Polski, w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni. O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe dążenie do odzyskania niepodległości (…)”.
W drodze na Jasną Górę korzystając z gościnności księdza Bogusława z Rawy Mazowieckiej   nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia zabytkowego kościoła  p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz zwiedzania muzeum oraz katakumb…
Ksiądz przybliżył młodzieży historię kościoła oraz jego znaczenie kulturowe  i społeczne dla mieszkańców Rawy i jej okolic.
Przypomniał wiele historycznych faktów związanych m.in. z takimi osobistościami jak król Jan Kazimierz i ksiądz Stanisław Paczyński, oraz tragiczne losy mieszkańców związane z  bitwą  nad  Bzurą.
W przerwie pomiędzy pobytem w Rawie Mazowieckiej a Częstochową młodzież skorzystała z rekreacji w parku linowym.
Pomimo zmęczenia  wrócili zadowoleni i uduchowieni.