Julia Prokurat finalistką konkursu krasomówczego.

Od 16 do 19 listopada 2023 r. w Legnicy odbywał się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowała Julia Prokurat z klasy Va. Jest pierwszą uczennicą naszej szkoły, która dotarła aż do etapu ogólnopolskiego.

Julia  stanęła w szranki z uczestnikami z całej Polski. W konkursie ogólnopolskim wystąpiło 26 osób.

Organizatorzy tego konkursu zapewnili sporo atrakcji . Było to m.in.: zwiedzanie Legnicy, Wrocławia, Panoramy Racławickiej jako głównej atrakcji tego miasta, wycieczka na Zamek Grodziec, seans filmowy.

Nasza krasomówczyni  udowodniła, że warto brać udział w konkursach pozaszkolnych. Nie zawsze zdobywa się najwyższe  miejsca, ale zawsze jest to nowe doświadczenie i wspaniała przygoda. Przygotowanie do udziału w tym konkursie to przede wszystkim ciężka praca uczestnika.

Zachęcamy do udziału w konkursie za rok  innych uczniów, którzy lubią historię,  przyrodę własnego regionu, Polski i nie boją się publicznych wystąpień.

Naprawdę warto!