Spotkanie z ornitologiem.

Od 13 listopada w naszej szkole prezentowana jest wystawa obrazów ,,Przyroda sercem malowana” p. Agnieszki Parapury oraz wystawa fotograficzna ,,Przyroda naszej okolicy”.

Pani Agnieszka jest absolwentką szkoły w Kotuniu. Jest człowiekiem o wielu pasjach. Pięknie maluje, fotografuje, a przede wszystkim naukowo zajmuje się ornitologią. Właśnie tą wiedzą podzieliła się z naszymi uczniami. W poniedziałek 13 listopada spotkała się z uczniami klasy VI a, a w piątek, 17 listopada  przeprowadziła zajęcia z uczniami kl. VIII a, II a, VI b i “zerówką”. Uczniowie  byli zainteresowani kolekcją ptasich piór, chętnie rozpoznawali ptaki. Maluszki z zerówki uwiły  piękne gniazdko i ulepiły ptasie jajka z plasteliny. Pani Agnieszka opowiedziała o ciekawostkach z życia ptaków ( dlaczego śpiewają, po co im pióra, gdzie i z czego budują  gniazda) zachęcając uczniów do ich obserwacji przez cały rok.

Uczniowie obejrzeli też wystawę  obrazów i fotografii.

Mamy nadzieję, że ta lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów. Może znajdzie się wśród uczestników tych zajęć kolejny młody ornitolog…

Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna wraz z nauczycielami kl. O, II, wychowawcą  kl. VIII i nauczycielem biologii.

Więcej o pracy i pasji p. A. Parapury można dowiedzieć się tutaj:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100050317336759