Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Przypadający w październiku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia osób borykających się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej. Nasza szkoła również włączyła się w podejmowanie inicjatyw promujących zdrowie psychiczne oraz uświadamiających jego wpływ na życie człowieka.
Za nami kolejny etap realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Każdy inny- wszyscy równi”, który realizujemy w bieżącym roku szkolnym.

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły z klas II a, II b oraz klas III a, b, c wzięli udział w pogadance na temat Jak dbać o zdrowie psychiczne? Z tej okazji powstała także gazetka szkolna o tej tematyce, dzięki której również starsi uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami jak wzmocnić swoje zdrowie psychiczne.

Jak zadbać o kondycję psychiczną?
* Jedz zdrowo i ruszaj się;
* Korzystaj ze światła słonecznego;
* Śmiej się, bo “śmiech to zdrowie”;
* Bądź pozytywnie nastawiony do świata – takie osoby są bardziej szczęśliwe;
* Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście – kiedy nie radzisz sobie sam, szukaj wsparcia u rodziców, wychowawcy, pedagoga czy psychologa szkolnego.