Wystawa: ,,Nasz patron: pilot, pisarz, kartograf, plastyk”

,,Oby nigdy więcej niebo nad światem nie stanęło w płomieniach”

                                           Bohdan Arct

       Od 28 kwietnia 2002r. w naszej w szkole można obejrzeć wystawę o Bohdanie Arccie – patronie naszej szkoły. Plansze z wystawy ,,Podniebne kroniki Bohdana Arcta”, wypożyczone z UPH prezentują  Arcta nie tylko jako znanego nam bohatera Bitwy o Anglię  w 1940 r., ale przede wszystkim kim był Bohdan Arct. To nie tylko pilot, ale też kronikarz, plastyk, kartograf.

Pisarz jest patronem naszej szkoły od 1987 r. Związany z naszym regionem pilot mieszkał w Dobrzanowie, Siedlcach.

Wystawę zorganizowano w związku z nadchodzącymi uroczystościami:

– 49 rocznicy śmierci pisarza ( zm.11 maja w 1973r.)

– 108 rocznicy urodzin (ur.27 maja 1914r.)

– Tygodnia Bibliotek Szkolnych – obchodzonych w 2022 r. pod hasłem ,,Biblioteka – świat w jednym miejscu” (obchodzony od 8.05. do 15 .05.2022r.)

Organizatorzy wystawy mają nadzieję, że wspólnie z Arctem poznamy świat…czytając nie tylko jego książki, ale też rozbudzając swoje pasje poznawania nowych państw, kontynentów oraz realizowania swoich innych zainteresowań- tak, jak nasz patron.

Organizatorami wystawy są: pani Barbara Todorska i pan Adam Jaworski.

No Images found.