Dzień Patrona – 27 maja 2024 r.

,,Bez korzeni nie zakwitniesz

27 maja w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona – Bohdana Arcta.

Z tej okazji  nasi uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali audycji przez radiowęzeł,  poświęconej naszemu patronowi.

W tym roku autorzy audycji: p. Barbara Todorska,  p. Adam Jaworski oraz p. Agnieszka Marciniak  zaprezentowali korzenie rodzinne Bohdana Arcta. Przypomnieli historię księgarni Arctów w Lublinie i Warszawie.

https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/2190273,-Micha%C5%82-Arct-i-synowie

Ponadto odbyły się zajęcia w klasie VIII a na temat życia i twórczości pisarza.

W holu zaprezentowano wystawę  ,,Podniebne kroniki Bohdana Arcta”.

Postać Arcta przybliżono na gazetkach szkolnych w bibliotece i na korytarzu.

Nauczyciele uporządkowali grób pilota. W obchody Dnia Patrona włączyła się drużyna harcerska. Druhna Iwona Kaczorek wraz z Barbarą Todorską i harcerką Emilią Kaczorek z kl. VII a złożyła na grobie wiązankę kwiatów i zapaliła znicze.

Biblioteka szkolna wraz z nauczycielem historii Adamem Jaworskim ogłosiła  wakacyjny konkurs fotograficzny ,,Podróże z Arctem i jego rodziną”, który polega na wykonaniu fotografii miejsca związanego z patronem naszej szkoły, jego rodziną lub z miejscami akcji przedstawionymi w książkach naszego patrona.