Wycieczka do Warszawy

27 kwietnia 2022 r. (w środę) uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie zwiedzili Muzeum Niepodległości. W ramach obchodów Roku Wybickiego uczestniczyli w lekcji muzealnej  ,,Mazurek Dąbrowskiego ,,hit” nieśmiertelny”.

Następnie, w muzeum Polin odbyli długi spacer po wystawie stałej ,,1000 lat historii Żydów polskich”. Poznali historię ,tradycję i  kulturę żydowską. Wizyta była skorelowana  z uczestnictwem w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej ,,Żonkile”, w której brała udział również nasza szkoła.

Ciekawym punktem wyjazdu  było Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Uczniowie poznali dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początku sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności.

Organizatorami wycieczki byli: pan Adam Jaworski, pani Aneta Warchoł  i pani Barbara Todorska.