Jak pomagamy Ukrainie

Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły za okazane serce i wsparcie finansowe na rzecz rodzin uczniów i pracowników szkół ukraińskich, z którymi nasza szkoła współpracowała przez wiele lat organizując wymianę młodzieży.

Zebrane fundusze w wysokości 3000 zł zostały przekazane na rzecz szkół  na Ukrainie w gminie Wesełe na Zaporożu  oraz 2000 zł  dla Gimnazjum Krzemienieckiego w Krzemieńcu.

Dodatkowo  przy współpracy z Wójtem Gminy Kotuń Panem Grzegorzem Góralem zorganizowaliśmy pomoc rzeczową i dostarczyliśmy do tych szkół  najpotrzebniejsze produkty spożywcze, chemiczne i szkolne. Ponadto, dla dzieci z Kijowa, które uciekły przed wojną do Krzemieńca i uczą się zdalnie w Gimnazjum Krzemienieckim, przekazaliśmy telefony komórkowe wraz z ładowarkami do nauki zdalnej.

Dziękujemy za zaangażowanie  Panu Wójtowi, rodzicom uczniów naszej szkoły, nauczycielom, dzieciom i wolontariuszom. Jednocześnie przekazujemy podziękowania  za pomoc od dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i rodzin poszkodowanych w wojnie.

W sprawie  dalszej pomocy dla  dzieci z Ukrainy można kontaktować się z panią Agnieszką Skolimowską poprzez sekretariat Szkoły Podstawowej w Kotuniu pod nr tel.: 25 642 66 96.