Konkurs: ,,Bohaterowie są wśród nas”.

Konkurs: ,,Bohaterowie są wśród nas”

W II półroczu 2019/2019 nasi uczniowie wzięli udział w konkursie ogólnopolskim historyczno-patriotycznym dla młodzieży ,,Bohaterowie są wśród nas”. Jest to  konkurs organizowany już po raz drugi z inicjatywy Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, pod honorowym patronatem Senator Anny Marii ANDERS, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministra Jana Józefa KASPRZYKA – Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz gen. bryg. Stanisława WOŹNIAKA – Prezesa Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – w ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości.

Do organizatorów konkursu napłynęło 269 prac.

Z naszej szkoły na konkurs wysłano dwie prace. Były to wywiady ze świadkami historii z naszej okolicy.

1.Katarzyna  Rząsa i Weronika Miszczak przeprowadziły wywiad z panią JADWIGĄ GAWOREK – MIESZKANKĄ KOTUNIA, ZESŁANĄ NA SYBERIĘ w roku 1941.

2.

Patryk Polkowski  przygotował na konkurs wywiad z panem Dariuszem Pawłem Zdunkiem, mieszkańcem Koszewnicy , działaczem opozycji niepodległościowej w latach 80-tych. Prowadził on wspólnie z rodzicami i siostrą nielegalną wówczas drukarnię.

 

30 maja rozstrzygnięto konkurs, a nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy podczas uroczystej akademii 17 września 2019r.

Prace są do wglądu w bibliotece szkolnej.

Opiekunami w przygotowaniu prac naszych uczniów byli :   Adam Jaworski i Barbara Todorska.

No Images found.